Lepším člověkem / A Better Man

Café Jednorožec pokračujeme v promítání dalším z filmů z projektu Jeden svět. Přijďte se podívat.

Tentokrát se na film s námi podívá i odborník na danou problematiku, se kterým si budeme moct popovídat a zeptat se ho, jak moc se liší film od skutečnosti. Naše pozvání přijala Mgr. Petra Pavlíková, poradce pro oběti trestných činů Probační a mediační služby ČR.

Lepším člověkem / A Better Man

Režie: Lawrence Jackman, Attiya Khan
Kanada | 2017 | 79 minut
11. února 2019 v 18.30* hodin

Attiye bylo 16, když na střední škole potkala o něco staršího Stevea. Pro oba to byl první vážný vztah a pár spolu brzy začal bydlet. Tahle zkušenost dívku málem stála život.

Steve Attiyu bil prakticky každý den jejich dvouletého vztahu. Chrlil na ni rasistické nadávky, mlátil ji pěstmi, škrtil ji, až omdlévala. „Myslela jsem si, že takhle to ve vztazích chodí. A čekala jsem, že dřív nebo později mě zabije,“ vzpomíná pohnutě Attiya během terapeutického sezení, kterému přísedí i Steve. Dvacet let od jejich rozchodu souhlasil s tím, že se setkají před kamerami a dotknou se hluboko uložených ran. Intimní snímek citlivě nahlíží na proces léčení duše narušené domácím násilím a ptá se po jeho příčinách i možnostech, jak splatit obětem životní dluh.

* Upozorňujeme, že čas je přibližný a může se trochu posunout k devatenácté hodině. Než si diváci objednají svou kávu… Děkujeme za pochopení.